Slavlje na "San Mamesu" - Falkau trebalo 45 sekundi, ali uzalud!

subota 17.09.2022.
22:57

Pobeda Bilbaa.

EPA-EFE/LUIS TEJIDO

Atletik Bilbao je u okviru šestog kola španskog prvenstva danas bio bolji od Rajo Valjekana na svom "San Mamesu" rezultatom 3:2.

Već u petom minutu gol u mreži Bilbaa.

Gosti su poveli preko Oskara Treha, Kamelo je ukrao loptu u opasnoj zoni po domaćina, dodao Trehu koji ne greši za 0:1

Bilbao bolji rival do kraja poluvremena što je pokazao i rezultat, postigli su čak tri pogotka.

Igrao se 14. minut kada je Injaki Vilijams dobio loptu od Garsije, krenuo silovito ka golu, pa poslao loptu u mrežu za 1:1. Nastavili su domaći i posle ovog gola sa dobrom igrom i u 28. minutu novi gol.

Tada je Sanset digao čitav stadion na noge, sačekao je povratnu loptu na nekih 10-ak metara od gola i preciznim udarcem savladao protivničkog golmana.

Samo pet minuta kasnije, Alvarez je pronašao Neka Vilijamsa, ovaj je krenuo ka golu i briljantno poslao loptu u mrežu za velikih 3:1.

Malo su stali domaći u nastavku, gosti su imali svoje šanse, a stigli su i do smanjenja rezultata preko Falkaa koji je nakon asistencije Frana Garsije poslao loptu u mrežu posle svega 45 sekundi provedenih u igri. Ipak, to je bilo sve od njih, Bilbau idu zasluženi bodovi.