Slovenija dobila novog šampiona, novi fudbaler Partizana nije među slavljenicima!

Utakmicama 36. kola završeno je prvenstvo Slovenije.

NK Olimpija
NK Olimpija

Dramatičnije u finišu sezone nije moglo - u poslednjem kolu sastali su se direktni rivali u borbi za titulu, ekipe Celja i ljubljanske Olimpije.

Ljubljančanima je za titulu odgovarala jedino pobeda večeras, ali meč je završen rezultatom 2:2, pa je Celje novi šampion Slovenije sa dva boda više od Olimpije i Maribora.

Prvo poluvreme obeležio je gol Kerina u 34. minutu, Olimpija je izjednačila preko Elsnika početkom drugog poluvremena, a u 64. minutu Vizinger donosi novo vođstvo domaćima.

Olimpija se nije predavala, Elsnik je u 75. minutu ponovo izjednačio, ali više od 2:2 Ljubljančani večeras nisu mogli.

U gostujućoj ekipi je svih 90 minuta odigrao i kamerunski defanzivac Maki Banjak, koji se posle ovog meča seli u ekipu Partizana gde će nastaviti karijeru.