Šok na "Kalderonu", Atletiko začas istopio prednost Reala!

sreda 10.05.2017.
21:06

Nakon 15 minuta igre na "Visente Kalderonu", domaćin je značajno smanjio zastatak.

EPA/BALLESTEROS

Zidan je za duel na "Kalderonu" šansu od starta dao Isku, dok Simeone sa druge strane nije na raspolaganju imao desne bekove, te je šansu od starta ukazao Himenezu po desnom boku.

Sastave pogledajte OVDE.

U uvodnim minutima revanš susreta polufinala Lige šampiona Atletiko je prvi imao ozbiljniju priliku.

Igrao se peti minut kada je Koke pripretio Kejloru Navasu, ali je Kostarikanac bio oprezan te je sačuvao svoju mrežu.

Samo par minuta kasnije, Real je uzvratio, Kros je izveo slobodnjak, najbolji u skoku bio je Kazemiro, uputio je udarac glavom ka golu Jana Oblaka, ali je slovenački golman zaustavio njegov udarac.

Pet minuta kasnije, domaći fudbaleri su imali korner, Koke je centrirao, a najbolji u skoku bio je Saul, koji sa prve stative matira Ramosa, 1:0 za Atletiko!

Taj pogodak pogledajte u nastavku.

Samo par minuta kasnije, Tores pada u kaznenom prostoru "kraljevskog" kluba, a sudija Čakir pokazuje na belu tačku.

Grizman je preuzeo odgovornost, ovoga puta je savladao Kejlora Navasa. Nakon nešto više od 15 minuta igre, četa Dijega Simeonea je povela sa 2:0, još jedan gol im je potreban da izjednače rezultat u dvomeču, kako je Real na svom stadionu slavio sa 3:0.

Situaciju koja je prethodila penalu, kao i egzekuciju Antoana Grizmana pogledajte u nastavku.