22:48

Veliko izenađenje na premijeri četvrtog kola francuske Lige 1.

Beta/AP Photo/Darko Bandic

Fudbaleri Pari Sen-Žermena nisu oprvavdali su ulogu favorita u duelu sa Sen Etjenom pred svojom publikom.

Imali su puleni Unaja Emerija minimalno vođstvo sve do trećeg minuta nadokande, kada je rezervista 'Zelenih' Robert Berić pokvario žurku u prestonici i postavio konačnih 1:1.

PSŽ je poveo sredinom prvog poluvremena kada je Lukaš Moura bio precizan sa 'bele tačke' i kako se meč bližio kraju sve je ukazivalo na to da će šampion Francuske upisati nova tri boda.

Međutim, u 92. minutu Sent Etjen stiže do izjednačenja!

Slovenački napadač Berić je izrastao u heroja gostiju, ispostavilo se da je odluka trenera Galtijea da ga baci u vatru desetak minuta ranije bio pravi potez.

Ne štimaju stavri najbolje u taboru 'Svetaca' pod kormilom Emerija, u prošlom kolu, pre pauze zbog obaveza reprezentacijama u kvalifikacijama za Mondijal u Rusiji, šampion je položio oružje u 'Kneževini' protiv Monaka, sada samo 'mršav' bod na svom bunjištu protiv Sent Etjena. S obzirom na svagu tima i kvalitet igračkog kadra, sedam bodova iz prva četiri kola je svakako rezultat ispod očekivanja.

'Zelenima' je ovo peti osvojen bod u tekućem šamionatu.