Šok u Leverkuzenu - ''Farmaceuti'' prokockali 2:0, Lajpcig odneo ceo plen!

subota 31.08.2024.
20:40

Šampion Nemačke neprijatno iznenadio.

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Obično kažu da je lakše osvojiti nego odbraniti titulu, a to je već počelo da se pokazuje i na primeru Leverkuzena.

Ekipa koja je prošle sezone dominirala u Bundesligi, sada se prilično muči i lako ispušta značajnu rezultatsku prednost.

Tako je u prvom kolu imala 2:0 protiv Menhengladbaha, pa je tek u dubokoj nadoknadi vremena uspela da dođe do pobede, a večeras je na svom terenz ostala bez ijednog boda protiv Lajpciga, iako je ponovo imala vođstvo od 2:0.

Na kraju 2:3 i brige za Ćabija Alonsa, pre svega kada je odbrana u pitanju.

''Farmaceuti'' su poveli golom Frimponga u 39. minutu, a pred sam kraj poluvremena je Grimaldo pogodio za 2:0.

Međutim, oszalo je vremena da gosti uzvrate u nadoknadi vremena, i to golom Kempla koji je smanjio na 2:1.

Početkom drugog poluvremena je poništen gol Lukebe za izjednačenje, ali je Lajpcig stigao do 2:2 već u 57. minutu golom Opende iskosa sa desne strane, na asistenciju Šeška.

Kako je meč odmicao, gosti su imali sve više samopouzdanja, a završni udarac domaćinu su zadali u 80. minutu, drugim golom Opende, sa oko 18 metara za konačnih 2:3

Lajpcig posle prva dva kola ima maksimalan učinak, na startu je bio bolji od Bohuma sa 1:0.