17:26

"Poker" u mreži Bavaraca, ovo se ne viđa često

EPA-EFE/RONALD WITTEK

U Hofenhajmu smo videli i to čudo, pao je prvak Evrope!

Drugo kolo nemačke Bundeslige donelo nam je veliko iznenađenje, Honfehajm je razbio Bajern rezultatom 4:1.

Sve je krenulo od 16. minuta kada je Ermin Bičakčić iskoristio centaršu Gajgera i glavom savladao Nojera.

Osam minuta kasnije, potpuni šok za Bavarce.

Nakon greške Pavara, Munas Dabur je istrčao kontru i na sjajan način prebacio loptu preko golmana gostiju za velikih 2:0 za domaće.

Džošua Kimih je smanjio prednost Hofenhajma sjajnim golom u 36. minutu koji će ipak obeležiti i odluka Nemca da ne izbaci loptu nakon što se Bičakčić povredio prilikom tog napada.

To nije obeshrabrilo pulene Sebastijana Henesa koji se hrabro držali i tokom drugog poluvremena u kojem smo videli i nastup reprezentativca Srbije Mijata Gaćinovića.

Ređale su se prilike na obe strane, Zirkze je pogodio prečku, ali dosta konkretniji bili su upravo "seljaci" kako navijači ostalih timova nazivaju Hof.

Tako je domaćin dočekao i gol koji mu je osigurao pobedu, igrao se 77. minut kada je Andrej Kramarić lepo primio loptu i pogodio levi ugao Nojerovog gola.

Da sve bude još gore po Bajern, Hofenhajm je imao idealnu priliku da napravi ubedljiv trijumf u prvom minutu nadoknade, a udarac sa bele tačke u gol je pretvorio Andrej Kramarić.

Fantastična partija domaće ekipe koja je pokazala evropskim i svetskim gigantima da se može protiv Bajerna. I to veoma ubedljivo.