Sosijedad posustaje, Valensija nedovoljno jaka, "nula" posle 100 minuta fudbala

nedelja 06.02.2022.
16:01

"Nula" na "Mestalji".

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Valensije i Real Sosijedada remizirali su rezultatom 0:0 u 23. kolu La Lige.

Utakmica na "Mestalji" nije bila preterano zanimljiva, a remi je na kraju bio najpravedeniji rezultat.

U timu Valensije najopasniji je bio Maksi Gomez, koji je imao dve solidne prilike, dok su na drugoj strani najbolje šanse imali Le Norman, Zubeldia, da bi u 58. minutu Portu postigao gol, ali je on poništen zbog ofsajda.

Valensija je generalno imala više šuteva, ali očekivano i manji posed, jer je ipak na njihovoj klupi Havijer Bordalas koga lopta u nogama baš i ne zanima.

Inače, naš Uroš Račić je u igru ušao u 70. minutu, a u finišu je zaradio žuti karton.

U nadoknadi vremena došlo je do prekida nakon žestokog sudara Giljamona i Mikela Merina. Oni su se sudarili glavama, gore je prošao fudbaler Real Sosijedada, krv mu je lila sa glave, ali je lekarski tim brzo odradio svoj posao.

Zbog toga je meč produžen, igralo se 100 minuta, ali golova nije bilo.

Podela bodova nije nikome posebno značila, Sosijedad je ostao šesti, pa Barsa ima šansu da pobegne, dok je Valensija sa pet bodova manje na deobi 10. i 11. mesta.