Sosijedad preko 70 minuta igrao sa igračem manje, Valensiji dosta i bod

nedelja 06.11.2022.
18:13

Nerešeno na "Anoeti".

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Fudbaleri Real Sosijedada i Valensije podelili su bodove i remizirali 1:1 u utakmici  13. kola španske Primere.

Domaći su od 17. minuta igrali sa igračem manje, ali to nije bilo dovoljno ekipi Đenara Gatuza da stigne do trijumfa.

Sjajno je počelo za Sosijedad večeras. Poveli su već u 10. minutu autogolom defanzivca gostiju Huga Giljamona.

Međutim, sve se promenilo sedam minuta kasnije kada je zbog oštrog starta Artiz Elustondo zaslužio direktan crveni karton.

Brojčanu prednost Valensija je iskoristila u 25. minutu kada je krivac za prvi pogodak Giljamon asistirao za pogodak raspoloženom Samuelu Linu.

Kao da su ovim rezultatom bile zadovoljne obe ekipe. Valensija je bila bolji rival u nastavku, ali su Gatuzovi igrači bili i suviše oprezni i nisu želeli da se previše otvore iako su imali igrača više.

Dobre prilike za trijumf Valensije propustili su Lino i Kastiljeho, tako je do kraja ostalo 1:1.