ponedeljak 04.04.2022.
23:00

Veliko slavlje domaćih navijača, zasluženo!

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

U poslednjoj utakmici 30. kola španske Primere, Real Sosijedad je na svom terenu večeras savladao ekipu Espanjola rezultatom 1:0.

Sosijedad je bio bolji rival u večerašnjem meču, konkretniji, ofanzivniji, o čemu svedoči i čak 17 njihovih šuteva u gol tokom meča.

Početkom drugog poluvremena je Serlotu i poništen pogodak zbog prekršaja i kako se meč bližio kraju izgledalo je da će Espanjol uspeti da osvoji bod.

Međutim, u trećem minutu nadoknade vremena domaći su ipak uspeli da se izbore za zasluženi trijumf.

Kalero i Merino su bili u duelu, Merino je pao u kaznenom prostoru Espanjola i sudija Latre je pokazao na belu tačku, uz proteste gostujućih fudbalera. Usledila je trominutna provera u VAR sobi, posle čega je potvrđena odluka glavnog arbitra.

Odgovornost je preuzeo Aleksander Isak koji precizno izvodi jedanaesterac, lopta završava u donjem desnom uglu, za veliko slavlje domaćih navijača - Sosijedad dolazi do pobede od 1:0!

Sosijedad se ovom pobedom učvrstio na šestom mestu na tabeli sa 51 bodom, a Espanjol je dvanaesti sa 36 osvojenih bodova.