Đirona se izborila sa Majorkom, Sevilja u finišu slavila protiv Espanjola

Autor: Filip Rodic
četvrtak 04.05.2023.
21:36

Đirona je savladala Majorku 2:1, a Sevilja je bila bolja od Espanjola 3:2 u mečevima 33. kola Primere.

EPA/JULIO MUNOZ

Sevilja je imala velike muke sa Espanjolom.

U prvom poluvremenu viđen je preokret gostiju.

Sevilja je povela pogotkom Brajana Gila u 22. minutu. Izjednačenje dolazi preko autogola Krima Reikika u 29. minutu. Isprva je poništen, jer je Žoseluu sviran ofsajd, koji je bio pokraj Rekika. VAR-om se uvidelo da ga lopta nije dotakla i radi se o autogolu.

Prednost gostima doneo je Havi Puado u 43. minutu, izvrstan šut.

Domaća Sevilja nastavlja inicijativu na terenu i tokom drugog poluvremena, s tim što je ona iskorišćena za dva gola i pobedu. Za 2:2 se u 69. minutu pobrinuo Lukas Okampos golom iz jedanaesterca, a slavlje navijačima donosi Pape Gej u 88. minutu.

Sevilja je na 10. mestu sa 44 bodova, dok je Espanjol pretposlednji sa 31 bodom.

Đirona nastavlja da se šunja i preti za poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu konferencija.

Do prvog momenta kad su se mreže zatresle došlo je u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena, strelac je za Đironu bio Bernardo.

Izjednačenje dolazi sa bele tačke u 80. minutu, precizan je bio Vedat Marići. Đirona uzvraća četiri minuta kasnije, u strelce se upisuje Valentin Kasteljanos.

Ova pobeda drži osmoplasiranu Đironu sa 47 bodova na dva manje od Betisa . Majorka je na 12. mestu sa 41 bodom.