23:21

Bez obzira na prvo mesto u grupi, sumnja na Pirinejima već postoji...

Epa/Rodrigo Jimenez

U trećem kolu Lige nacija Španija je poražena od Engleske sa 3:2.

Prevagu je donelo maestralno prvo poluvreme Engleza koji su igrali kao u transu, ekipa Luisa Enrikea se konsolidovala u nastavku meča, ali tek za častan poraz od 3:2.

Poraz koji će po mnogo čemu postati istorijski - ovo je prvi put da je Španija primila tri gola na svom terenu u jednom takmičarskom meču!

I ne samo to, "Furija" nije izgubila takmičarski meč na svom terenu punih 15 godina, poslednji put bilo je to u junu 2003. godine kada su poraženi od Grčke koja je kasnije osvojila Evropsko prvenstvo.

Da li je ovo znak da nešto treba menjati ili ne, ne znamo, ali Luis Enrike će ostati upamćen kao čovek koji je oborio neke negativne rekorde...

6 Komentara

Radovan Filipovic
Tuesday, 16.10.2018
10:12

A šta ćemo mi sa ovim našim mrčom što uvodi beka umesto napadača sa igračem više? Pišite malo o tome, pošto vidim da se niko od novinara "ne pipa" selektora kao da je zakonom zaštićen...

RokerSantaKruz
03:32

Kakva sumnja, do skoro su gazili sve pred sobom, jedan nes(p)retan poraz i odma se trener dovodi u pitanje. Englezima uslo skoro sve, 4 kontre 3 gola, nije ovo tako strasno, jos kad se Isko vrati, sve ce se opet posloziti.

_mladenq
01:25

druze, enrike bukvalno budaletina koja nema predstavu sta radi:d, jedini gori trener od njega valverde

12:20

Kako vam je Sari promako to mi nikad nece biti jasno jedini covek koji forsira Gvardiolin stil fudbala i to cak dosta brzi.

P. S.
00:50

Šta ima da se pitaju, Enrique je svakako pravi čovek na pravom mestu ukoliko Španci žele da upropaste reprezentaciju i ukoliko žele da vide neki debakl njihove reprezentacije u bliskoj budućnosti. Teško da im iko to može garantovati koliko Enrique, a on te garancije nosi u svom CV-ju sa sve pečatom Barse. :D

NikkiCFC
00:28

Nema sta da se pitaju. Ovaj mec je anomalija. Od 10 meceva Spanija bi dobila komotno 9. Ovo se deseva ponekad. Statistika 27:5 u sutevima, posed 70%:30% i korneri 12:0. Skoro 500 dodavanja vise. Prevelika rotacija u odbrani je ucinila da se dese ona tri gola u prvom poluvremenu. Realno sem Ramosa niko ne treba da igra. A i Kepa bi mogao na gol uskoro jer DDG ne moze nista da odbrani.