Sparsima poništen penal, Son napravio prestup, ludnica na "Vembliju"!

sreda 28.02.2018.
21:48

Totenhem je imao priliku da poveća prednost protiv Ročdejla, ali fudbaler iz Južne Koreje je napravio prestup.

EPA/FACUNDO ARRIZABALAGA

Vrlo čudnih 45 minuta na "Vembliju".

Totenhem je ugostio Ročdejl u revanš meču 1/8 finala FA kupa (prva utakmica: 2:2), a nakon 45 minuta rezultat je 1:1.

Najpre je u šestom minutu Erik Lamela postigao gol, ali je sudija nakon konsultacije sa VAR-om odlučio da pogodak Argentinca poništi.

Nakon toga Son je postigao gol za vođstvo Sparsa u 23. minutu, a samo pet minuta kasnije je sudija nakon konsultovanja VAR-a dodelio jedanaesterac za Totenhem.

Son je preuzeo odgovornost, postigao je gol, ali je sudija odlučio da ga poništi, dosudio je indirektan udarac za Ročdejl, a fudbalera iz Južne Koreje počastio žutim kartonom.

Naime, Son je zastao dok je išao ka lopti, sudije je to okarakterisao kao prestup, pa su Sparsi ostali bez drugog gola.

OVDE pogledajte kako je to izgledalo.

Samo par minuta kasnije, Ročdejl dolazi do izjednačenja, strelac je bio Hamfris.

Do kraja prvog dela igre su gosti imali veliku priliku da preokrenu rezultat, ali je nakon greške Vorma, Kenon pogodio levu stativu.