Srbi i Crnogorci blistaju u Belorusiji, pogotovo bivši Zvezdin napadač!

20:07

Sjajan dan u Belorusiji za fudbalere sa ovih prostora.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Deveto kolo šampionata Belorusije igra se ovog vikenda, a vodeći BATE nastavio je sa pobedama.

Danas je na svom terenu savladao ekipu Slutska sa 3:0, što je četvrta uzastopna pobeda BATE Borisova.

Ono što je ponovo privuklo našu pažnju, jeste nova odlična partija bivšeg napadača Crvene zvezde Nemanje Milića, koji se ponovo upisao u strelce.

On je i u prošlom kolu bio čovek odluke, postigao je dva gola u pobedi nad Smolevičijem od 5:3, a danas je već u četvrtom minutu, na asistenciju Bojana Nastića, postigao vodeći gol, posle kog je njegovom timu bilo mnogo lakše da ostvari cilj.

Osim Milića, starteri u ekipi BATE Borisova bili su danas i Filipović i Dubajić.

Sa odličnim partijama nastavlja i bivši kapiten Vojvodine Nikola Antić, koji iz meča u meč ređa asistencije. Danas je upisao još jednu, u pobedi njegovog Soligorska nad Slavijom Mozir od 2:0. Osim Antića, starter je ponovo bio i Igor Ivanović, dok je Zarija Lambulić meč odgledao sa klupe za rezerve.

A kad su u pitanju crnogorski internacionalci, danas se istakao Dušan Bakić, koji je bio strelac u pobedi Energetika nad Dinamo Brestom rezultatom 2:1. Bakić je postigao vodeći gol za domaće u 40. minutu.