Srbi režirali remi na "Bentegodiju", majstorija Radovanovića

petak 05.01.2018.
20:33

Prva utakmica 20. kola italijanske Serije A na stadionu "Bentegodi" završena podelom bodova. Dva gola srpskih internacionalaca, Tomovićev u pogrešnu mrežu.

Epa/Simone Venezia

Fudbaleri Kjeva i Udinezea remizirali su večeras 1:1 (1:1) u prvoj utakmici 20. kola italijanske Serije A.

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu, a u obe situacije pogodili su srpski internacionalci iz redova domaćeg tima, s tim što je Nenad Tomović loptu poslao u pogrešnu mrežu.

Domaći su poveli prelepim golom Ivana Radovanovića u 9. minutu. Srbin je tukao sa dvadeset i "kusur" metara i pogodio gornji desni ugao Bizarijevog gola.

Kjevo je bio na dobrom putu da na odmor ode sa golom prednosti ali je četiri minuta pre kraja poluvremena Nenad Tomović nespretno reagovao u svom šesnaestercu i loptu poslao u sopstvenu mrežu.

Kragujevčanin je želeo da otkloni opasnost, problem je bio što je centaršut bio preoštar i što se lopta kao metak odbila pravo u mrežu tako da Sorentino nije imao šanse.

Klub iz Verone propustio je priliku da upiše trijumf posle tri vezana poraza, dok je Udineze prekinuo pobedonosni niz u "gradu ljubavi".

Kjevo se posle remija nalazi na 13. poziciji sa 22 poena, dok je Udineze sedmi sa šest poena više.