Šta će biti sa 11 saradnika Veljka Paunovića, hoće li ih sve povesti i na novi posao?
Autor: Darko Mitrović
subota 16.11.2019.
12:34
Izvor: Sportske.net
Srpski stručnjak polako može da krene u potragu za novim angažmanom...
EPA/TANNEN MAURY
Povezane vesti
Marko Nikolić: ''Sramota! Osećam gađenje, hoću da povratim!''
Buran atinski derbi, Nikolićev AEK ostao bez pobede u 106. minutu, pričaće se o suđenju!
Slavljenik Feđa Dudić u utakmici za pamćenje ispratio Rijeru u Ajntraht, šest golova u velikom slovenačkom derbiju!
Novi gol Mihaila Ivanovića, Milvol osvojio bod
Posle istorijskog uspeha sa omladinskom reprezentacijom Srbije, sa kojom je osvojio titulu prvaka svet na Novom Zelandu 2015. godine, Veljko Paunović se preselio u Čikago Fajer, gde je proveo četiri godine.
U tom periodu, samo jednom je, 2017. godine, uspeo da ekipu uvede u plej-of. Očekivalo se da će u naredne dve sezone ekipa pod njegovim vođstvom nastaviti da napreduje, ali prošle godine Čikago je zauzeo 10. mesto u Istočnoj konferenciji, ove jeseni su završili na osmom mestu, opet nedovoljno za plasman u plej-of.
Zbog toga su čelni ljudi Čikago Fajera odlučili da godinu dana pre isteka ugovora okončaju saradnju sa 41-godišnjim srpskim stručnjakom.
Ono što je privuklo pažnju iz saopštenja pomenutog kluba je da svoj mandat u klubu završava i 11 Paunovićevih saradnika u stručnom štabu.
To su: pomoćni treneri Marko Mitrović i Erik Gerig, trener golmana Aleksandar Sarić, kondicioni trener Rafael Fevr, video analitičar Nenad Babić, fizioterapeut Stiven Burous, kao i pomoćni treneri zaduženi za praćenje performansi igrača Petar Milčanović, Brajan Souer, Huan Areola, Rid Vitni i Hilari Bel.
U saopštenju se navodi da će neko od pomenutih 11 članova Paunovićevog stručnog tima možda biti i zadržan u klubu, ukoliko to novi trener bude želeo, ili će im eventualno biti ponuđena i neka nova uloga u klubu.
U tom slučaju, Paunović će na svom novom poslu, kada do njega bude došlo, verovatno imati deo dosadašnjih i neke nove saradnike.
Jedina dvojica koja su nisu zahvaćena ovom čistkom u Čikagu su Edi Rok, direktor fudbalskih operacija i njegov saradnik Alek Boler.
2 Komentara
Zakarije Suraka
Ni očenaš mu nije pomogo.
REVØLT
Toliko ih ima da mogu da igraju mali fudbal 6 na 6 s tim da Hilari mora da brani:-D