subota 10.10.2020.
08:41

Brazilci silni na startu kvalifikacija.

EPA-EFE/Buda Mendes / POOL

Fudbalska reprezentacija Brazila pobedila je selekciju Bolivije rezultatom 5:0 na startu kvalifikacija za SP 2022 u Kataru.

Iako strelac nije bio Nejmar, ostali su bili golgeterski raspoloženi, a naročito heroj utakmice i dvostruki strelac Roberto Firmino, dok su po gol dali Markinjos i Kutinjo, autogol je postigao Karasko.

Selektor Tite izveo je najjači sastav, koji je silovito krenuo i poveo u 16. minutu kada je Markinjos iskoristio centaršut Danila za 1:0.

Već u 30. minutu, Firmino je postigao svoj prvi pogodak, ovaj put je asistent drugi bek, Renan Lodi, a napadač Liverpula se sjajno snalazi za 2:0.

Početkom drugog poluvremena, u 49. minutu Nejmar je proigrao Firmina za 3:0.

U 66. minutu Karasko je postigao autogol, da bi Kutinjo u 73. postavio konačnih 5:0.

Baner 4

U drugom meču, Kolumbija je noćas pobedila Venecuelu rezultatom 3:0.

Blistao je tandem Atalante, Zapata-Murijel, prvi je načeo mrežu gostiju u 16. minutu, da bi potom drugi do kraja prvog dela sa dva pogotka postavio konačnih 3:0.

U narednom kolu, za četiri dana, Brazil gostuje u Peruu, Kolumbije ide u Čile, Bolivija dočekuje Argentinu, a Venecuela Paragvaj.