nedelja 03.01.2021.
08:36

I pobeda bodova na Bombonjeri u Kupu Dijega Armanda Maradone.

EPA-EFE/Marcelo Endelli / POOL

Fudbaleri Boke Juniors i River Plejta remizirali su noćas rezultatom 2:2 u 252. Superklasiku.

Kao i uvek, iako su se poslednji put sastali pre 438 dana Boka i River su nas opet "ispoštovali" i u njihovom međusobnom duelu videli smo sve.

Boka je povela golom Ramona Albile, posle sjajnog dodavanja Emanuela Masa, u 10. minutu.

Boka je uspela da sačuva prednost do odlaska na odmor, a onda je Marselo Galjardo odlučio da krene na sve ili ništa. Uveo je Suareza i Fernandeza, koje je odmarao zbog  polufinala Kopa Libertadores, baš zbog čega su i Tevez i Soldado ostali na klupi na drugoj strani, pošto se River i Boka sastaju sa Santosom i Palmeirasom.

Ipak, u drugom delu nije bilo mesta za kalkulisanje, i bilo je žestoko.

Baner

Kapmusano je napravio veliku grešku i nepotreban oštar faul, sudija mu je u 58. minutu pokazao drugi žuti karton i Boka je ostala sa igračem manje.

Brojčanu prednost River je iskoristio u narednih 20 minuta, a u razmaku od tri je došao do preokreta.

U 74. minutu Điroti glavom sa kolenima na zemlji je izjednačio rezultat, da bi u 77. Bore doneo vođstvo Riveru.

Delovalo je da će River pobediti najvećeg rivala na njegovom stadionu, ali je onda i Enco Perez napravio grešku zaradivši drugi žuti karton, pa je i River ostaao sa desetoricom.

Kazna je usledila šest minuta kasnije, u 86. Karlos Tevez je proigrao Vilju, a ovaj pogodio za konačnih 2:2.

Ovim remijem oba tima imaju po  osam bodova, a samo prvi u grupi A zone šampiona ide u veliko finale Kupa Dijega Armanda Maradone.

Boka i River bi mogli da se sastanu i u finalu Kopa Libertadores, ako u polufinalu izbace Santos, odnosno Palmeiras.

Polufinalni mečevi na programu su 6. i 13. januara.