subota 17.08.2019.
20:58

"Kopljanici" stigli do ubedljive pobede na gostovanju.

Epa/Maurice van Steen

Šampion Holandije zabeležio drugu uzastopnu pobedu, "stradao" je Venlo sa 1:4 na domaćem terenu.

Gosti iz Amsterdama su dominirali u prvom poluvremenu, ali do gola stižu tek u 44. minutu. Tadić odlično odlaže loptu za Hakima Zijeha, Marokanac je precizno šaje u desni ugao za vođstvo pred odlazak na pauzu.

U nastavku "kopljanici" postižu još tri gola.

Prvo u 49. minutu Tadić postiže novi gol iz penala. Najstrožijoj kazni je prethodilo igranje rukom igrača Venloa posle šuta Taljafika.

Petnaestak minuta kasnije u strelce se upisje u Huntelar. Rezervista je u 66. minutu odlično iskoristio asistenciju Taljfaika, 3:0 za goste u 66. minutu.

Deset minuta kasnije Neres postiže četvrti gol za Ajaks. Van de Bek odlično petom upošljava Brazilca koji u 76. minutu beleži gol za proslavu novog ugovora koji je ozvaničen početkom nedelje.

Linthorst ipak uspeva da spasi čast domaćem timu. Devetanestogodišnjak se upisuje u strelce pred sam kraj meča.