nedelja 27.11.2016.
17:08

Nakon dva vezana remija protiv Mančester Junajteda i Totenhema, Arsenal je pred svojom publikom slavio protiv Bornmauta.

BETA/AP Photo/Frank Augstein

Na utakmici 13. kola Premijer lige fudbaleri Arsenala su bili bolji od 'Trešnjica', savladali ih sa 3:1, mada su do pobede došli teže nego što krajnji rezultat govori.

Na prvi gol na meču čekalo se 12 minuta, kada je Aleksis Sančez kaznio grubu grešku defanzivca gostiju Kuka. Čileanac je ukrao loptu u opasnoj zoni, imao otvoren put ka golu i rutinski zatresao mrežu.

Međutim, prednost 'Tobdžija' je potrajala tek desetak minuta, Vengerovim pulenima se ove sezone hronično dešava da prave glupe penale, tako je bilo i danas, a Kalum Vilson je bio neumoljiv.

Aleksis je u smiraj prvog dela igre mogao da vrati prednost domaćinu, tukao je kao iz topa, prečka je spasila goste, pa se na veliki odmor otišlo pri rezultatu 1:1.

Arsenal je ponovo poveo nakon osam minua igre u nastavku, bila je to duga akcija, kombinovali su Sanžez i Ozil, tokom opasade gola lopta je došla do Naća Monreala na levom boku, ovaj centrira na drugu stativu, odakle Teo Volkot bez problema glavom pogađa mrežu.

Petnaestak minuta pre kraja Benik Afobe je mogao da zagorča život svom bivšem klubu, ali se Čeh pobrunuo da do toga ne dođe.

U sudiskoj nadoknadi Aleksis Sančez je overio pobedu 'Tobdžija' na asistenciju rezerviste Žirua, a velike zasluge pripadaju i Mesutu Ozilu koji je otvorio kontru.

30 Komentara

Igors Stepanovs
Sunday, 27.11.2016
19:52

Bez Santija smo nista.Gde naci zamenu za njega?

NIKE
19:02

Definitivno Musčelni odličan tandem, dok se ne vrati Belerin problem su im samo bekovi, a Kazorla im je duša tima, koliko je samo on bolji od ostalih veznjaka u Arsenalu.

AFC
18:58

Suđenje u prvom poluvremenu katastrofalno, penal je diskutabilan, takođe i nedosuđen nad Sančezom. Nije sve baš išlo glatko, jer su gosti bili jako borbeni. Žiru je definitivno strašan kao džoker, Sančez dobar, Ozil dosta slabo, ostali manje više ok. I naravno publika je najgora u PL pošto se maltene nisu čuli do zadnjih 10 minuta.

Rockstar
18:38

Dosta teska i mucna utakmica za gledanje,taman posla da prodje mec a da se ne sudi penal protiv nas.Ipak najvaznija su 3 boda,idemo dalje mec po mec COYG

Carina
19:26

igranje rukom monreala nije bilo za penal?

Feelz
20:05

Bio je pored njega,čista napucana lopta nije imao čovek vremena da reaguje.

Rockstar
19:43

Samo ti druze prati svoj tim i srecno u svemu,ne vidis mene da si nabijem u svaku vest vezanu za tvoj tim

S-I-M-K-E_
18:30

To je to,sve je jasno kao dan,Arsenal i Siti ce se boriti za titulu,tu je i Liverpul....Dok ce se plasticni Celzi i Junajted boriti za Ligu Sampiona i bogami trebaju biti zadovoljni ako i to izbore.

NIKE
19:53

Bolje reći Real uzima Primeru, Sevilja će biti druga, Atletiko će uzeti treće mjesto, a poreska institucija iz Katalonije i Viljareal će se boriti za LŠ, mada i to im je uspjeh ove sezone.

proyectant
Monday, 28.11.2016
05:06

Hoce li se Barsa boriti za titulu ili je i tamo dve jasno kao dan ? :)

Freddie Ljungberg
18:21

Nije lose, mucili smo se, ali na kraju pobedili, predivna akcija na kraju za treci gol. Sancez sa 2 gola, pobeda je svakako dosla u pravo vreme. Sledece kolo je kljucno, jel zna neko kad se vraca Kazorla? Igra sa njim i bez njega, nebo i zemlja.

Herkules88
18:21

Nije glup penal vec glupo dosudjen penal, smešno je za sta se danas svira penal

gunner11
18:17

Bravo momci . U prvom poluvremenu igrac isu usli neozbiljno ali u drugom poluvremenu smo ih oducili od fudbala .Alexis doktor fudbala ,mnogo se bori i gine za tim .Trebala je jedna utakmica da nas vrati u pobednicki kolosek .Niko ne razume ovde da smo mali 3 nezgodne utakmice u nizu Totenhem ,Junajted i PSG .

MAN RED
18:11

Bormaut nije došao sa podignutom belom zastavom na Emirejts i to je za poštovanje.U prvom poluvremenu snage izjednačene,možda za nijansu Bormaut bolji,dok je u drugom poluvremenu došlo do izražaja to što je Arsenal kvalitetniji i bolji tim.Maler za Debišija taman dobio šansu i povredi se,mada po mom mišljenju Gabrijel nije toliko loše odigrao,borio se.

Carina
18:09

Ocigledan penal za Bornmut 15 minuta pre kraja ne svira, plus sto bi to lepotanu Monrealu bio drugi zuti karton. Uzalud se forsira Arsenal, nema od njih nista!

HakunaMatata
19:19

Ti samo komentarises sta tebi odgovara ocigledno :) Prvi penal nije postojao pa je dosudjen...Monrealu bi bio drugi zuti samo da mu je dao odma 2 zuta jer pre toga nije imao karton...

Carina
19:33

Nikad nista protiv vas ne postoji, jadni vi, vecite zrtve, a najveci ljubimci sudija poslednjih par sezona.