Tomovićev SPAL izbacio Sasuolo iz Kupa, Đuričić tragičar!

četvrtak 14.01.2021.
19:24

Drugoligaš iz Ferare će u četvrtfinalu igrati protiv Juventusa.

EPA-EFE/SERENA CAMPANINI

Fudbaleri SPAL-a načinili su veliko iznenađenje pošto su u osmini finala Kupa Italije eliminisali na gostovanju ekipu Sasuola 2:0 u meču koji će gledati što pre da zaboravi srpski reprezentativac Filip Đuričić.

Domaći tim je bio taj koji je uglavnom imao terenski posed, a prvu veći priliku za vođstvo propustio je upravo Đuričić u 24. minutu.

Na poluvreme se otišlo bez golova, a već u 47. minutu nastavka srpski fudbaler je oštro startovao nad protivnikom i zaradioo direktan crveni karton.

Samo dva minuta kasnije gosti iz Ferare, za koje je u drugom poluvremenu igrao Nenad Tomović, stigli su do prednosti.

Gol je postigao Simone Miziroli nakon asistencije Demba Seka.

Sasuolovim mukama tu nije bio kraj pošto je već u 58. minutu bilo 2:0 za tim koji se takmiči u Seriji B.

Strelac drugog gola za SPAL bio je Lorenco Dikman kada se posle centaršuta Marka D'Alesandra odlično snašao na drugoj stativi.

Do kraja meča rezultat se nije menjao pa je SPAL otišao među osam najboljih ekipa u Kupu.

U borbi za polufinale sastaće se protiv Juventusa, a ovaj meč se igra 27. januara.