Traktori pravili buku oko stadiona, Leverkuzenu nije smetalo, izbio na vrh tabele!

nedelja 13.12.2020.
19:57

Ubedljiv trijumf, sa dva igrača više.

Beta/Thilo Schmuelgen/Pool via AP

Novi lider Bundeslige je ekipa Leverkuzena, koja je večeras u 11. kolu iskoristila kiks Bajerna i na svom terenu savladala Hofenhajm sa 4:1.

Ogroman deo posla odradio je Leon Bejli u prvih pola sata meča. On je već u četvrtom minutu doveo svoj tim u vođstvo, a prednost je duplirao u 27, kada je golman Hofenhajma Bauman istrčao van kaznenog prostora, a Bejli sa dvadesetak metara poslao loptu u praznu mrežu - 2:0.

Početkom drugog poluvremena Hofenhajm  je uzvratio golom Baumgartnera u 50. minutu, ali samo pet minuta kasnije Firc vraća dva gola prednosti ''Farmaceutima'' - 3:1.

Do kraja, Hofenhajm je ostao bez dvojice isključenih igrača. Prvo je ''pocrveneo'' Griliš u 64. minutu, petnaest minuta kasnije i Poš, a Leverkuzen je u samom finišu uvećao prednost iz jedanaesterca, golom Alarija - 4:1.

Tokom meča veliku buku pravili su poljoprivrednici koji su protestovali ispred stadiona, gde su dovezli traktore i njihove sirene su ometale komentatore, ali očigledno ne i fudbalere domaćeg tima.