Tuga u Gvadalahari, Paunu nedovoljno 2:0, Čivas ispustio titulu u 110. minutu!

ponedeljak 29.05.2023.
09:46

Kakav finiš sezone...

@TigresOficial

Prava sapunica i drama do samog kraja - Čivas Gvadalahara koju predvodi Veljko Paunović ispustila je titulu porazom od Tigresa rezultatom 2:3 u revanšu finala Klausure.

Nakon što je prvi meč završen rezultatom 0:0, Čivas je kao domaćin imao priliku da osvoji toliko željenu titulu.

Paunovićev tim je odlično otvorio meč i stekao dva gola prednosti, preko Alvarada u 11. i Guzmana u 20. minutu, a rezultat 2:0 ostao je aktuelan sve do 65. minuta.

Žinjak je tada iz penala najavio preokret, a Kordova u 72. minutu izjednačio na 2:2 i odlazak u produžetke.

Trenutak odluke dogodio se u 110. minutu kada je strelac bio Pizaro za veliki šok za domaće navijače.

Usledila je burna završnica, Tigres je ostao sa igračem manje u 116. minutu kada je isključen Kordova, ali je u poslednjim trenucima isključenje zaradio i igrač Čivasa Sepulveda.

Promene rezultata nije bilo, Tigres je uprkos očajnoj sezoni i ulaska u plej-of sa sedme pozicije, stigao do velikog trofeja.