Turska - Aleksić strelac u pobedi Malatije, Robinjo čuva Bašakšehir u trci za titulu

23:38

Pobede domaćina u poslednja dva današnja susreta 32. kola Superlige Turske.

screenshot - twitter.com

Malatija je slavila kod kuće protiv Erzurzma sa 3:1 (0:0).

U prvom delu nije bilo golova, da bi nakon pet minuta igre u nastavku domaćin poveo, strelac je bio srpski napadač Danijel Aleksić.

Dobro je Čebake centrirao, prebacio je loptu sa desne na levu stranu, tamo je usamljen bio Aleksić, koji mirno završava posao i smešta loptu u mrežu rivala, bio je to njegov 10. gol ove sezone u Turskoj.

Duplirao je prednost Malatije Bifuma u 61. minutu, da bi se gosti vratili u meč u 75. minutu susreta, kada je Rašad pogodio za 2:1.

Ipak, sve dileme otklonjene su u drugom minutu nadoknade, odlčna kontra Malatije, Kamara nesebično progirao Sismanoglua, kojem nije bilo teško da zatrese mrežu rivala.

U drugom susretu Bašakšehir je ugostio Ankaraguču, domaćin je nakon preokreta slavio sa 2:1 (0:1).

Gosti su poveli preko Bojda u 17. minutu utakmice i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na samom startu drugog dela, kombinacija fudbalera iz BiH, Višća nakon lepe akcije ubacuje loptu pred gol rivala, a Bajić petom trese mrežu gostiju za 1:1.

Igrao se 62. minut, kada je Robinjo pokupio jedan odbitak i smestio ga u mrežu Ankaragučua za potpuni preokret.

Ostalo je 2:1 na snazi do kraja, Bašakšehir se izjednačio sa Galatom na vrhu tabele, do kraja šampionata ostala su još dva kola.