20:08

Puleni Fatiha Terima ubedljivo slavili u 25. kolu turske Superlige.

EPA/STR
EPA/STR

Fudbaler Galatasaraja nastavili su poteru za vodećim Bašakšehirom, kako su na svom terenu ubedljivo savladali Antaliju rezultatom 5:0 (1:0).

Poveli su u 17. minutu, Feguli je šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je pogodila jednog od igrača gostujuće ekipe i odsela u mreži Antalije.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 20 minuta igre u nastavku igrač Evertona na pozajmici u istanbulskom klubu Henri Onjekuru duplirao prednost Galate, na asistenciju Belande.

Samo tri minuta kasnije, Feguli centrira sa desne strane, lopta uz malo sreće dolazi do Ndiaja, koji sa par metara lako gura loptu u mrežu rivala.

Sve je bilo jasno u Istanbulu, da bi u 78. minutu prednost domaćina povisio Onjekuru svojim drugim pogotkom na utakmici, nakon nesebične asistencije Fegulija.

Konačan rezultat je u poslednjim sekundama utakmice postavio Dianje.

Galatasaraj na drugom mestu na tabeli sa 49 bodova, osam manje od prvoplasiranog Bašakšehira, Antalija 10. sa 17 bodova manje.