Autor: Boban Filipović
subota 13.05.2017.
17:13

Bašakšehir je preuzeo lidersku poziciju na tabeli i ostaće na njoj makar do ponedeljka.

Nisu dobro otvorili utakmicu protiv Genčlerbirligija fudbaleri Istanbul Bašakšehira pred svojim navijačima, gosti su poveli preko Ranitea sredinom prvog poluvremena i sa minimalnom prednošću otišli na odmor.

Međutim, Emre Belezoglu u drugovi u nastavku uspevaju da preokrenu rezultat u svoju korist, u intervaliu od 57. do 66. minuta postigli su dva gola, strelci su bili Mosoro i rezervista Pektemek.

Utakmica je završena rezultatom 2:1 za Bašakšehir, koji je ovom pobedom preskočio branioca titule šampiona Turske, Bešiktaš, i zauzeo čelo tabele.

Ipak, 'crni orlovi' svoj meč 31. kola tek treba da odigraju u ponedeljak uveče u Bursi, a ukoliko uspeju da trijumfuju vratiće se na lidersku poziciju.