U Belorusiji se i danas igralo, proradio srpski tandem, evo ko je u finalu Kupa!

sreda 29.04.2020.
21:49

Danas pala odluka o finalistima, bilo je zanimljivo.

Screenshot/YouTube/Dynamo Brest

Šampionat Belorusije je tek počeo, ali zato je takmičenje u njihovom nacionalnom Kupu ušlo u samu završnicu, s obzirom da je startovalo još u junu prošle godine.

Danas su odigrani revanš mečevi polufinala, a plasman u finale izborile su ekipe Bresta i BATE Borisova.

Brest je poražen na gostovanju Šahtjor Soligorsku sa 4:2, ali je otišao u finale zahvaljujući pobedi od 2:0 u prvom meču.

I danas je Brest vodio sa 2:0 u prvom poluvremenu, ali u nastavku je usledio neverovatan preokret Soligorska. Sve je počelo u 58. minutu pogotkom bivšeg fudbalera Napretka Igora Ivanovića, na asistenciju Nikole Antića, bivšeg kapitena Vojvodine.

Usledila su dva gola Lisakoviča, pa pogodak Podstrelova u 74. minutu za 4:2. Usledio je uzbudljiv finiš, Soligorsku je bio potreban još jedan gol za plasman u finale, ali u tome domaći nisu uspeli.
-
Baner live stream

BATE je do finala stigao pobedom nad Slavijom Mozir na svom terenu od 2:0, čime je nadoknadio minimalan zaostatak iz prvog meča (0:1).

Oba gola postignuta su u prvom poluvremenu, a pobedi BATE Borisova doprineo je i Nemanja Milić, koji je nastupio od 73. minuta meča.