utorak 21.11.2017.
23:07

Tim srpskog stručnjaka prekinuo seriju mečeva bez pobede u Čempionšipu, i to na kakav način!

EPA/FERNANDO VELUDO

U vreme dok je najveći deo fudbalske javnosti bio okrenut mečevima petog kola Lige šampiona, večeras je nastavljeno takmičenje i u engleskom Čempionšipu.

Ono što je privuklo našu najveću pažnju, jeste pobeda Jokanovićevog Fulama, koji je kao gost savladao ekipu Šefild Junajteda sa 5:4 i tako prekinuo seriju lošijih rezultata u poslednjih nekoliko kola.

Šefild je poveo već u šestom minutu golom Klarka, a dvadesetak minuta kasnije usledio je preokret preko Odža i Sesenjona, koji su pogađali u 20. i 30. minutu meča.

Klark je svojim drugim golom u 39. minutu izjednačio na 2:2, a novu prednost gostima je samo četiri minuta kasnije doneo Sesenjon.

Odžo i Sesenjon su i u drugom poluvremenu rešetali mrežu domaćina i njihovim golovima Fulam je stigao do ubedljivih 5:2.

Ipak, sam finiš doneo je dramu, pošto su Karuters u 86. i Klark svojim trećim golom u 91. minutu smanjili na 5:4.

Bilo je veoma uzbudljivo u poslednjih par minuta nadoknade ali je Fulam izdržao i uspeo da sačuva vođstvo i osvoji važna tri boda.