U20 Svetsko prvenstvo - Venecuela i Engleska u finalu!

četvrtak 08.06.2017.
14:49

Imamo finaliste Svetskog prvenstva u Južnoj Koreji, biće to Venecuela i Engleska.

EPA/JEON HEON-KYUN

Na svetskom prvenstvu za fudbalere do 20 godina koje se igra u Južnoj Koreji, u finalu će igrati reprezentacije Venecuele i Engleske.

Prvo je danas Venecuela uspela da nakon boljeg izvođenja penala pobedi Urugvaj. U regularnom delu je bilo 1:1, De La Kruz je iz penala doveo Urugvajce u prednost, da bi Sosa Samjuel iz slobodnog udarca uspeo da izjednači u nadoknadi vremena.

Nakon produžetaka golova nije bilo, a onda se pristupilo tzv. ABBA izvođenju penala koje je od ove godine stupilo na snagu u okviru FIFA takmičenja.

Tamo su uspešniji bili igrači Venecuele, zasluženo su u finalu.

U drugom meču reprezentacija Engleske je uspela da savlada Italijane sa 3:1 nakon velikog preokreta.

Italijani su već nakon 2 minuta došli do prednosti, Orsolini je levicom uspeo da savlada golmana protivnika i da tako dođe do petog gola u poslednjih pet mečeva na SP.

Ipak, u drugom delu igre Englezi stižu do velike pobede, prvo je Solanke natrčao na jednu odbijenu loptu u 66. minutu i poslao je iza leđa golmana Italije, a onda je i Ademola Lokman u 77. minutu sa nekih 5-6 metara zakucao loptu u mrežu nakon centaršuta Šeija Odžoa.

Nije to bilo sve, Italijani su sve više snaga usredsredili na napad, odbrane je bilo sve manje, što su iskoristili igrači iz Engleske i preko Solankea došli do 3:1. Bio je to udarac sa nekih 25 metara, gol donekle ide na dušu i golmana Zakanja.

Dakle, u finalu će igrati Venecuela i Engleska, igraće se unedelju, 11. juna.