nedelja 21.06.2015.
19:58

Protiv Portugala je bio možda i najbolji pojedinac kod Engleza, a danas je doneo svojoj reprezentaciji zlata vredna tri boda.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Engleska je stigla do prve pobede na Evropskom prvenstvu za mlade u Češkoj, a danas su uspeli da savladaju veoma tvrdu reprezentaciju Švedske.

Baš kao i u meču protiv Italijana, Šveđani nisu stvorili mnogo prilika, uzbuđenja su uglavnom bila pred njihovim golom, ali za razliku od tog meča danas su poraženi rezultatom 1:0 golom sjajnog Džesija Lingarda u 85. minutu meča.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu propustio je Hari Kejn, možda i najveća zvezda ovog turnira. Dženkinson je sjajno centrirao, Kejn je glavom zahvatio loptu, ali je ona prošla pored leve stative gola Šveđana.

hari kejn

Ovo je možda bila i najbolja prilika na meču, sve do tog 85. minuta.

Izveden je korner sa desne strane, lopta se odbila do Lingarda koji sjajnim udarcem pogađa nebranjeni deo mreže za 1:0 čime je postavio konačan rezultat.

Da napomenemo još da je ovo dobra vest za reprezentaciju Srbije jer ukoliko se Engleska plasira u polufinale igraće se i plej-of za odlazak na Olimpijadu. Više o tome pročitajte OVDE.

Maestralan gol Džesija Lingarda za reprezentaciju Engleske!

Posted by Manchester United Serbia on недеља 21. јун 2015.