U21 - Italijani izgubili dobijeno, Šveđani slavili!

četvrtak 18.06.2015.
19:53

Iako su imali igrača više, prednost od jednog gola, Italijani nisu uspeli da savladaju Švedsku u Olomoucu.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Reprezentacija Švedske imala je mnogo sreće danas pošto su slavili protiv Italijana sa 2:1 u utakici grupe B Evropskog prvenstva koje se igra u Češkoj.

Italijani su vodili sa 1:0 od 29. minuta meča golom koji je postigao Berardi iz penala nakon katastrofalne reakcije Aleksandera Miloševića koji je dobio direktan crveni karton. Bio je poslednji igrač odbrane, sudija nije imao dileme.

Nisu uspevali italijanski reprezentativci nakon tog gola da naprave dobre prilike, Šveđani su odlučili da se brane u čemu su i uspeli do kraja meča.

Nisu reprezentativci sa Skandinavskog poluostrva danas bili bolji tim, ali su došli do izjednačenja u 56. minutu, a gol je delo Džona Guidetija, igrača Mančester sitija koji je prethodnu sezonu proveo na pozajmici u Seltiku.

Bio je korner sa leve strane njihovog napada, lopta je srećno ušla u gol za 1:1.

Italijani su ostali bez jednog igrača kada je Sturaro dobio crveni karton nakon što je udario protivničkog igrača, a ostali su i bez boda kada je sudija ponovo pokazao na belu tačku, ali ovoga puta u korist Šveđana.

Telin nije imao problema, savladao je Bardija i tako postavio konačan rezultat.

U ovoj grupi se večeras sastaju Portugal i Engleska.