Ukrajinski derbi bez takmičarskog značaja, prštali kartoni, na kraju bez pobednika

sreda 22.05.2019.
22:55

U okviru 30. kola ukrajinske Premijer lige, na stadionu u Harkovu su se sastali najljući rivali.

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Šahtjor je na stadionu Metalista, svom domu od kako je suspendovana "Dombas arena", dočekao kijevski Dinamu, u meču bez takmičarskog značaja, kako su "Rudari" već obezbedili titulu.

Meč je okončan bez pobednika, rezultatom 1:1 (0:1), a videli smo i dva crvena kartona.

Poveli su gosti sa bele tačke, strelac je u 36. minutu bio Cigankov.

Ipak, u nadoknadi prvog poluvremena, Šabanov je zaradio drugi žuti karton, prvi je dobio u 41. minutu, pa je Dinamo u drugi deo igre ušao sa igračem manje.

To su "Rudari" iskoristili nakon samo pet minuta nastavka, Tete je pogodio mrežu Dinama za 1:1.

Ipak, u 63. minutu Kočolava dobija drugi žuti zbog igranja rukom na ivici svog kaznenog prostora, pa je brojčano stanje ponovo bilo izjednačeno.

Dinamo je imao tri dobre priliku u finišu da stigne do trijumfa, najpre je De Penja šutirao pored gola iz dobre pozicije, da bi isti igrač u 89. minutu bio u novoj izglednoj šansi, ovoga puta je Pjatov uspeo da sačuva mrežu.

Cigankov je pripretio samo minut kasnije, ali je tukao preko gola, da bi veliku šansu za potpuni preokret propustio Tete u trećem minutu nadoknade, kada je pogodio stativu.

Na kraju podela bodova, Šahjor je šampion, Dinamo će u kvalifikacije za Ligu šampiona, dok je Ligu Evrope obezbedila ekipa Oleksandrije.