utorak 29.11.2016.
23:09

On je najmlađi strelac u istoriji Liverpula, nadmašio legendarnog Majla Ovena!

printscreen/youtube

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u polufinale Liga kupa pošto su večeras na svom Enfildu pobedili ekipu Lidsa rezultatom 2:0.

Ipak, u centru pažnje je još jedan dečak, u pitanju je - Bendžamin Vudburn koji je postao najmlađi strelac u istoriji Liverpula.

On je u igru ušao u drugom poluvremenu, u 67. minutu je zamenio Stjuarta i posle manje od 15 minuta postigao je istorijski pogodak.

Posle prelepe akcije na desnoj strani, Vajnaldum je produžio pas Origija do Vudburna, a ovaj probušio mrežu za 2:0.

Bendžamin Vudburn je ovim pogotkom postao najmlađi strelac u istoriji Liverpula sa 17 godina i 45 dana, oborivši rekord Majkla Ovena koji je bio ravno 100 dana stariji - 17 godina i 145 dana!

Pogledajte prelepu akciju i njegov pogodak za ulazak u istoriju jednog od najvećih klubova na svetu:

Ovaj momak je rođen 15. oktobra 1999. godine, a u Liverpul je stigao 2010, kao jedanaestogodišnjak.

Nastupa za mlađe selekcije Velsa za koje je odigrao 11 mečeva i postigao tri pogotka.

Takođe, ima nadimal i ''Mali Bejl'' i u Velsu veruju da će upravo on biti naslednik legendarnog fudbalera Real Madrida.