Utakmica za pamćenje, veče iz snova Filipa Kostića!

petak 07.02.2020.
22:29

Odlična partija ekipe iz Frankfurta, srpski tandem dao svoj doprinos trijumfu, pogotovo Filip Kostić.

Beta/Thomas Frey/dpa via AP

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta savladali su večeras pred svojim navijačima ekipu Augsburga sa 5:0, u prvoj utakmici 21. kola nemačke Bundeslige.

U glavnoj ulozi bio je srpski reprezebntativac Filip Kostić, koji je pobedi doprineo sa dva gola i dve asistencije!

Ovo je osma pobeda Ajntrahta od početka sezone u Bundesligi, čime se učvrstio u sredini tabele, uz nadu da bi eventualno mogao da se uključi i u trku za izlazak na evropsku scenu.

Na vođstvo Ajntrahta čekalo se do 37. minuta, kada je Timoti Čendler snažnim udarcem pod prečku zatresao mrežu gostiju - 1:0.

U nastavku još bolja partija domaćeg tima. Posle samo tri minuta igre u drugom poluvremenu, akcija Mijata Gaćinovića i Filipa Kostića, koji na kraju centrira za Čendlera, a ovaj postiže svoj drugi gol u ovom meču - 2:0.

Tada je već bilo rešeno pitanje pobednika, a sam finiš meča protekao je u znaku Filipa Kostića.

Naš reprezentativac je najpre u 89. minutu posle saradnje sa Tureom povisio na 4:0, a samo minut kasnije Pasijensija mu odlaže loptu za njegov drugi gol i konačnih 5:0 u korist Ajntrahta.