Utakmica za uživanje - Preokret Votforda protiv "Karamela", Okaka je junak!

subota 10.12.2016.
15:22

Votford je u okviru 15. kola Premijer lige uspeo da savlada Everton sa 3:2.

Beta/Paul Harding/PA via AP

Na otvaranju 15. kola Premijer lige Votford je kao domaćin uspeo da savlada Everton rezultatom 3:2, nakon velikog preokreta.

Poveo je Everton sa 1:0, gol je postigao Lukaku nakon asistencije Gereta Berija, igrao se 17. minut. Bila je to fantastična lopta Gereta Berija, nešto o čemu će se pričati nakon ovog meča.

Ipak, gosti nisu uspeli da slave u ovom meču, tačnije, nisu stigli ni do boda zahvaljujući sjajnom Okaka-Čuki.

Amrabat je uputio sjajan centaršut, na mestu je u 36. minutu bio Okaka koji šalje loptu iza leđa golmana Evertona za izjednačenje. Bio je ovo njegov prvi gol u Premijer ligi još od 2010. godine kada je igrao za Fulam.

Prekid je veliki problem Evertona bio u ovoj utakmici. Igrao se 59. minut, nakon asistencije Holebasa, Sebastijan Prodl je najviše skočio i uspeo je da savlada golmana Stekelenburga.

Samo pet minuta kasnije, Okaka novim golom donosi veliku prednost Votfordu. Ponovo je Holebas izveo korner, Okaka je najviše skočio, 3:1.

Gosti su se vratili u igri pred sam kraj, nakon asistencije Lenona, Lukaku je postigao novi gol, ali to nije bilo dovoljno ni za bod danas. Gledali smo pravu dramu u poslednjih par minuta, ali su domaći uspeli da se odbrane i da sačuvaju tri boda.