subota 13.05.2017.
17:51

Fudbaleri Valensiju upisali su novi trijumf, kako su u 37. kolu Primere bili bolji od Espanjola.

EPA/Kai Foersterling

Ekipa sa "Mestalje" je nastavila sa dobrim partijama u španskom šampionatu, sada su na gostovanju slavili protiv Espanjola sa 0:1 (0:0).

Imali su solidne šanse "Slepi miševi" u prvom delu igre, pretio je Nani u 14. minutu, ali je Dijego Lopez sačuvao svoju mrežu, da bi samo tri minuta kasnije Portugalac ponovo pripretio, ovoga puta glavom nakon centaršuta Gaje, ali je lopta otišla pored leve stative.

Prvu pravu priliku za domaći sastav imao je Baptistao u 28. minutu, pokušao je glavom iz izgledne pozicije, ali je lopta otišla tik preko gola.

Do kraja prvog dela su mirovale mreže, a nakon četiri minuta igre u nastavku Zaza se našao u solidnoj šansi, ali je njegov udarac otišao tik pored leve stative.

Gol odluke je pao u 75. minutu, Pareho je proigrao Gaju, ovaj je majstorski prihvatio pas, okrenuo se u kaznenom prostoru Espanjola i odmerenim udarcem matirao Lopeza.

Zaista sjajan potez Gaje, koji podseća na istorijsku majstoriju Denisa Bergkampa, pogledajte kako je to izgledalo.

Do kraja nije bilo puno prilika, gosti su utakmicu uveli u ritma koji im je odgovarao, te su rutinski priveli meč kraju.

Valensija je sada 11. imaju 46 bodova, dok je Espanjol dva mesta iznad njih sa sedam bodova više.