VAR je Ranijerijev saveznik, Roma ne odustaje od Lige šampiona!

ponedeljak 11.03.2019.
22:27

Rimljani teže nego što se očekivalo večeras stigli do nova tri boda na svom terenu, na debiju novog trenera Klaudija Ranijerija. U finišu poništen izjednačujući gol Radeta Krunića.

Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

U poslednjoj utakmici 27. kola italijanske Serije A, Roma je na svom terenu savladala Empoli sa 2:1 i tako se izdvojila na petom mestu na tabeli sa tri boda manje od četvrtoplasiranog Intera. Tim iz Milana trenutno zauzima mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Tokom drugog poluvremena, gosti su pretili najčešće preko Radeta Krunića, a da će Roma imati probleme u finišu postalo je jasno od 80. minuta, kada je Florenci isključen zbog drugog žutog kartona.

I onda, u 88. minutu Rade Krunić, posle jedne povratne lopte iz kaznenog prostora gostiju, sa ivice šesnaesterca šalje loptu u levi ugao gola golmana Olsena.

Ipak, ponovljeni snimak je pokazao da je Oberlan prethodno igrao rukom, pa je sudija Mareska posle konsultacijesa VAR studijom odlučio da ovaj gol ne prizna.

Roma je tako sačuvala minimalno vođstvo i na kraju trijumfovala pod vođstvom novog trenera Klaudija Ranijerija.

Našeg Aleksandra Kolarova večeras nije bilo u sastavu Rimljana, zbog isključenja u prethodnom susretu, protiv Lacija.