16:57

Sautempton slavio na "Vitalitiju".

EPA-EFE/Ian Walton/NMC/Pool

Fudbaleri Sautemptona slavili su na gostovanju protiv Bornmuta sa 0:2 (0:1).

Igrao se 41. minut kada su "Sveci" stigli do prednosti, Deni Ings je izuzetno precizno šutirao sa ivice kaznenog prostora rivala i matirao Ramsdejla za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 10ak minuta igre u nastavku VAR stupio na scenu, proveravalo se da li je jedan fudbaler Bornmuta igrao rukom u svom kaznenom prostoru.

Zaključeno je da je Vilson igrao rukom pred svojim golom, te su gosti dobili penal.

Odgovornost je preuzeo najbolji strelac ekipe Ings, ali ga je Ramsdejl pročitao i sačuvao mrežu. Ings je tako ostao na 21 postignutom pogotku ove sezone.

Bilo je u nastavku prilika na obe strane, Bornmut je morao da juri poravnanje jer im svaki bod daje nadu za opstanak.

Vilsonov udarac je Mekarti uspeo da odbrani u 67. minutu, potom je u 83. odličan pokušaj Redmonda na drugoj strani uspeo Ramsdejl da ukroti.

Solanke i Vilson su imali par dobrih prilika, a onda je Sem Saridž duboko u nadoknadi poravnao rezultat.

Ipak, reagovao je VAR, ispostavilo se da je jedan igrač "Trešnjica" bio u ofsajdu, gol je poništen, ništa od izjednačenja.

Potpuno je ekipu Edija Haua dotukao Adams u čak osmom minutu nadoknade, kada je postigao pogodak za konačnih 2:0.

Sautempton je nakon ovog trijumfa 11. na tabeli sa 49 bodova, Bornmut ostaje pretposlednji sa 31 bodom, tri manje od Voforda, koji u pretposlednjem kolu igra sa Mančester sitijem.

Nisu sve nade izgubljene, ali "Trešnjice" će u poslednjem kolu morati ubedljivo da savladaju Everton i da se pritom nadaju porazima Votforda i Aston Vile.

"Stršljenovi" će bez trenera Pirsona pored Sitija igrati i sa Arsenalom, Vila se sastaje sa Arsenalom i Vest Hemom.