Velika borba u Marseju, debitovao Paje, ispao Lion!

utorak 31.01.2017.
23:50

U Francuskoj je večeras odigrano osam mečeva šesnaestine finala nacionalnog Kupa. Derbi odigran u Marseju, presudili produžeci.

twitter.com
twitter.com

Najviše pažnje od svih večerašnjih mečeva izazvao je duel Marseja i Liona, a domaći tim je slavio sa 2:1 posle produžetka, pošto je u regularnom toku bilo 1:1.

Dodatnu pažnju ovaj meč je privukao i zbog Dimitrija Pajea, koji je uz mnogo bure prešao iz Vest Hema u Marsej.

On je večeras dobio priliku u produžetku, od 94. minuta.

Fani je u 24. minutu doveo Marsej u vođstvo, a njihovu prednost je u 64. anulirao Toliso za 1:1.

Trenutak odluke dogodio se u 100. minutu, odnosno 10. minutu prvog produžetka, kada je Dorija postigao pobedonosni gol za Marsej, za konačnih 2:1.

-- --

Produžeci su odlučili i duel Šaterua i Lorijena, gde su gosti na kraju slavili sa 3:2, a Lil je golom Koršije iz penala u 80. minutu uspeo da savlada ekipu Nanta.

Od ostalih mečeva, izdvajamo i neizvesnu utakmicu u Bordou, gde je favorizovani domaćin, u čijim redovima će u nastavku sezone igrati i naš Vukašin Jovanović, tek u 92. minutu slomio otpor Dižona, golom Labordea za konačnih 2:1.

Prethodno je Malkolm u 53. minutu doveo Bordo u vođstvo, a izjednačio je Dioni pola sata kasnije.