nedelja 03.05.2015.
23:09

Elće savladao Malagu kao gost i tako prebrunuo brigu oko opstanka.

sportske.net

Poslednja utakmica nedeljnog programa 35. kola španske Primere odigrana je na 'Rosaledi', gde je Malaga ugostila Elće.

Huanmi je zatresao mrežu gostiju nakon 15 minuta igre, ali je taj gol poništen zbog ofsajda, a gosti su poveliiz prve prave akcije.

Na osteku pola sata igre Vikotr Rodrigez je proigrao Žonatasa, a ovaj bez problema šalje loptu u mrežu - 0:1.

Imala je Malaga prilike da izjendači do odlaska na domor, pretili su Amrabat i Huanmi, golman Elćea Titon je bio na visini zadatka.

Posle desetak minuta igre u nastavku još jedan poništen gol Malagi. Nordin Amrabat je zatresao mrežu, ali pre toga napravio prekršaj.

Elće je odgovorio preko Pašalića koji nije bio precizan, ali nedugo potom gosti ostaju sa desetoricom na terenu.

Golman Pšemislav Titon je zaradio isključenje i skrivio penal, na gol je stao Manu Erera i hipnostisao Dudu koji je promašio penal!

Iako brojčani inferioriniji, Elće stiže do drugog gola minut pre kraja regulanog dela. Žonatas je odigrao za Marija Pašalića koji šalje bombu, Kameni je nemoćan - 0:2.

U sudijskoj nadoknadi Havi Guera postiže počani gol za Malagu, meč je zbog pomenutog crvenog kartona produžen čak sedam minuta, mogli su domaći i do boda, Havi Guera je imao veliku priliku da spase svoj tim poraza, ali je ostalo 1:2.

Elće sada ima 40 bodova, 10 više od eipa koje su u zoni ispadanja i matematički je obezbedio opstanak na tri kola pre kraja sezone.

Malaga ima sedam bodova više, ali samo teoretske šanse da izbori plasman na evroscenu naredne sezone.