petak 10.03.2017.
22:23

Na premijeri 24. kola nemačke Bundeslige, Bajer Leverkuzen i Verder iz Bremena su odigrali bez pobednika.

EPA/DAVID HECKER

"Farmaceuti" su na svom stadionu ugostili Verder, a nakon 90 minuta igre na semaforu je stajalo 1:1 (1:0).

Poveli su domaći u sedmom minutu preko Kevina Folanda. Prečku je najpre zatresao Julijan Brant, da bi na odbitak naleteo bivši napadač Hofenhajma, koji je glavom šalje u mrežu.

Gosti su do izjednačenja došli u 79. minutu preko iskusnog Klaudija Pizara. Bauer je šutirao sa ivice kaznenog prostora, iskosa, pogodio je bivšeg napadača Bajerna u nogu, te je lopta prevarila Lena i odsela u mreži.

Do kraja nije bilo golova, domaći su pokušavali, ali je mreža gostiju ostala netaknuta.

Nakon ovog remija Bajer ostaje na 10. mestu Bundeslige sa 31 osvojenim bodom, dok je Bremen 14. sa pet bodova manje.