nedelja 07.12.2014.
16:38

"Labudovi" poveli na "Apton Parku", ali bodovi ostali u prestonici. Veliki 'come back' Endija Kerola.

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Prvu veliku priliku na meču stvorili su "Čekićari" preko Kevina Nolana nakon 15-ak minuta igre, on nije bio precizan, a kazna za promašaj usledila je ekspresno.

Vilfrid Boni koristi fino dodavanje Montera i šalje loptu iz aleđa Adrijana - 0:1.

"Labudovima" vodeći gol daje krila, Glfi Sigurdson i Boni su mogli da povise prednost, ali Vest Hem čuvaju sreća i golman Adrijan.

Domaćin se vraća u ritam u finišu prvog dela igre i do odlakska na odmor uspeva da izjendači rezultat.

Karl Dženkinson je centrirao za Endija Kerola, koji trese mreću posle dugo, dugo vremena -1:1.

Početak drugog poluvremena protiče u naizmeničnim napadima, Boni je na isteku sata igre imao priliku da se po drugi put upiše u strelce, nije bio precizan, ali ubrzo nakon toga stiže pravi odgovor "Čekićara".

Ponovo je egezekutor bio Endi Kerol, ponovo je bio najviši u skoku, ovog puta centrirao je Stjuart Dauning.

Dva minuta kasnije, Svonsi ostaje sa igračem manje na terenu, golman Fabijanski je dobio crveni karton i ostavio saigrače na cedilu.

Diafra Sako, najbolji strelac Vest Hema u tekućoj sezoni, nije bi omeđu starterima, igrao je u drugom poluvremenu, ušao je umesto Enera Valensije, Senegalac je taličan za ekipu Sema Olejdarjsa, dokazao je to i danas u finišu meča, kada je novim golom rešio sve dileme oko pobednika - 3:1.

U nadoknadi je Kerolu ponišeten gol, ostao je bez het-trika, potom je Sako propustio još jedu dobru šansu da trijumf učini još ubedljivijim.

Vest Hem je preskočio na tabeli Sautempton i Mančester Junajted, ova dva tima imaće direktan okršaj sutra na "Sent Meri" stadionu kada se spušta zavesa na 15. kolo u EPL.