subota 30.01.2021.
22:59

Barkli strelac jedinog gola na meču.

EPA-EFE/Michael Steele

Fudbaleri Aston Vile naneli su treći uzastopni poraz Sautemptonu pošto su na Sent Meriju slavili 1:0 golom Rosa Barklija u 41. minutu.

U sudaru dve ekipe koje su u padu forme bolje su se snašli gosti iz Birmingema zahvaljujući izuzetnom golu bivšeg fudbalera Evertona i Čelsija.

Džek Griliš je izuzetno centrirao, a krilni fudbaler se prelepo poklonio u petercu savladavši nemoćnog Mekartija.

Prvo uzbuđenje na meču viđeno je ipak pred golom gostiju kada je tek nakon konsultacije VAR-a sudija procenio da neće biti penala za Sautempton.

Do kraja meča domaći su imali nekoliko solidnih prilika za izjendačenje, ali je mreža gostiju ostala mirna.

Najbolju od svih Dani Ings je u trećem minutu nadoknade pretvorio u gol, ali je posle konsultovanja VAR tehnologije sudija odlučio da ga poništi.

Vila se tek drugom pobedom u poslednjih šest mečeva probila na osmo mesto, dok je Sautempton trećim uzastopnim porazom ostao na 29 bodova, koje je sakupio još početkom meseca pobedom nad Liverpulom.