Vinisijusovo veče u Krozbiju, petarda Totenhema u FA kupu!

nedelja 10.01.2021.
19:49

Brazilac odigrao najbolju partiju od dolaska u London.

EPA-EFE/TIM KEETON

Fudbaleri Totenhema opravdali su ulogu favorita na gostovanju ekipu Marinea u Krozbiju slavivši sa ubedljivih 5:0 što im je omogućilo plasman u četvrtu rundu FA Kupa.

Najzaslužniji za trijumf gostiju iz Londona bio je brazilski napadač Karlos Vinisijus, koji je postizao golove u 24, 30. i 37. minutu.

U strelce se upisao i njegov sunarodnik Lukas Moura, koji je u 32. minutu zatresao mrežu domaćeg tima.

Jedini gol u nastavku meča za "pevce" postigao je talentovani engleski tinejdžer Alfi Devin u 60. minutu na asistenciju Moure.

Ovaj fudbaler je ušao u istoriju Totenhema kao najmlađi fudbaler koji je zaigrao za ovaj tim.

Totenhem je tako stigao do treće pobede u ovoj godini, a naredni meč igraće već za tri dana na gostovanju Aston vili u Premijer ligi.

Žoze Murinjo je u ovom meču uglavnom dao šansu igračima iz druge postave, ali su se među akterima na terenu našla i dobro poznata lica.