Vlahović nije uspeo, ali slavio kao da jeste - Remi u srpskom derbiju, Inter lider za kraj 2021, kiks Murinja!
Uzbudljivo večeras...
Povezane vesti
(VIDEO) Akrobacija i tri boda Bolonje - "Makazice" u nadoknadi za pobedu usred Napulja!
Roma i Komo za vratom, Milan od borbe za Skudeto do ostanka bez Lige šampiona?
Atalanta udaljila Milan od Lige šampiona, Pavlović dao (ne)utešni pogodak
(VIDEO) Čudesan preokret Rome, Malen iz penala u 101. minutu sačuvao san o Ligi šampiona
Dušan Vlahović ipak nije uspeo da postavi novi rekord, ali je ostao na deobi sa Kristijanom Ronaldo, sa 33 gola u jednoj kalendarskoj godini Serije A.
Fiorentina je u Veroni remizirala rezultatom 1:1, Inter je pobedio Torino kao domaćin 1:0, dok je Roma razočarala sa Sampdorijom na "Olimpiku" - 1:1.
Večeras je u centru pažnje bio Dušan Vlahović koji je jurio rekord Serije A. Kao što verovatno znate, za vikend je Vlahović izjednačio rekord Kristijana Ronalda po broju golova u kalendarskoj godini u Seriji A, a večeras je mogao da ga prestigne i postavi novi.
Vlahović je bio kao osica, čekao je svaku priliku da uputi udarac, imao je jedan jako opasan udarac u finišu, ali je bio neprecizan.
Verona je povela u 17. minutu, Lazanja je bio strelac i tako krunisao mnogo bolju igru domaće ekipe u prvom poluvremenu.
Ipak, Fiorentina je u drugom dodala gas, preuzela inicijativu, Vlahović je bio najveća opasnost, ali su ga u svakom trenutku čuvala barem dvojica igrača.
I onda, u 81. minutu Vlahović je odložio do Alekse Terzića koji je kao na tacni proigrao Kastrovilija, a ovaj glavom izjednačio na 1:1.
Ako ste gledali utakmicu, onda se mogli da vidite kako se Vlahović radovao golu svoje ekipe, kao da ga je on dao, pogledajte akciju, gol i proslavu OVDE.
Odmah nakon gola, Fiorentina je imala veliku priliku Dankan je sebično šutirao umesto da proigra Vlahovića, a Srbin je to žestoko zamerio svom saigraču.
Do kraja, Vlahović je još jednom izblokiran, i prava je šteta što nije uspeo da postigne pogodak.
Inače, večeras su igrala četvorica naših igrača, pored Vlahovića i Terzića, po 90 minuta odigrali su i Darko Lazović i Bleki Milenković.
Inter je kao domaćin pobedio Torino rezultatom 1:0 i tako će ovu godinu završiti kao lider na tabeli.
Trenutak odluke dogodio se u 30. minutu kada je Džeko proigrao Damrisa za 1:0.
Za gostujući tim ponovo je ceo meč odigrao naš Saša Lukić, koji je imao jedan ozbiljan pokušaj iz slobodnjaka u 67. minutu, ali je Handanović odbranio.
Inter tako završava godinu kao lider, sa 46 bodova, trenutno sedam više od Napolija i Milana koji svoje mečeve tek treba da odigraju.
Roma je ponovo razočarala. nakon dva vezana trijumfa, večeras je remizirala sa Sampdorijom - 1:1.
Povela je Roma preko Šomurodova u 72. minutu, ali je Gabijadini u 80. postavio konačnih 1:1.
Roma je tako ostala na šestoj poziciji, sa 32 boda, koliko ima i Fiorentina.
0 Komentara