subota 28.09.2024.
19:54

Srbin konačno proradio.

EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Fudbaleri Juventusa, na krilima Dušana Vlahovića, pobedili su u gostima ekipu Đenove rezultatom 3:0!

Srpski golgeter je postigao dva gola, u razmaku od samo nekoliko minuta, te je tako slomio otpor do tada veoma tvrdog domaćina, uprkos činjenici da se igralo pred praznim tribinama.

Prvi je dao u 48. minutu iz penala, a potom je izveo bravuru sedam minuta kasnije.

Najpre, penal je iznudio Jildiz, koji je prevario De Vintera, a ovaj nespretno igrao rukom i napravio najstrožu kaznu.

Odgovornost je preuzeo Vlahović, snažnim udarcem uz stativu pogodio je za 0:1.

Zanimljivo, od prošlog gola, protiv Verone, prošlo je 355 minuta. Vlahovićev gol iz penala pogledajte OVDE.

Samo nekoliko minuta kasnije, Vlahović je postigao novi gol, još lepši, posle pasa Kopmejnersa, primio je loptu i zategao levicom u dalji ugao za 0:2! Tokom proslave gola, Vlahović je poslao i jasnu poruku kritičarima koji se danima utrkuju u medijima da pišu o njegovoj slaboj formi.

Prethodno nije bilo mnogo uzbuđenja, u prvom poluvremenu Juventus je pripretio samo jednom preko Vlahovića, koji je izveo slobodnjak i šutirao sa 25 metara preko prečke.

Praktično je Juventus počeo da igra tek u drugom poluvremenu, kada je Vlahović slomio otpor rivala, a ubrzo je imao još jednu šansu, ali je bio neprecizan.

Za 3:0 još bolju šansu propustio je Konseisao, tek što je ušao u igru, iz neposredne blizine pogodio je prečku.

Vlahović je u finišu propustio savršenu priliku za het-trik, Savona je centrirao na peterac, Srbin je bio na pravom mestu, lepo je gađao prvi ugao, ali tik iznad prečke.

U finišu utakmice u strelce se upisao i Konseisao, koji je iskoristio asistenciju Tirama za konačnih 0:3.

Juventus je sada lider na tabeli sa 12 bodova, Inter i Milan imaju po 11, kao i Torino koji ima i meč manje.