nedelja 05.05.2019.
20:18

Roma mogla da izgubi sve bodove u završnici da je Sanabria bio precizniji.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Rimljani vodili do samoga kraja, Đenova mogla do velikog preokreta u samo pet minuta. Na kraju podela bodova (1:1), Atalanta najviše dobila u 35. kolu.

Domaćini su odmah preuzeli inicijativu na "Luiđi Ferarisu", redom su se ređale prilike za Lapadulu, Kuamea i Velosa ali ostaje 0:0 posle prvih dvadesetak minuta.

Roma je u zadnjih petnaest minuta prvog poluvremena uzvratila preko Džeka i Pelegrinija ali na pauzu se otišlo netaknutih mreža.

U nastavku šut je okušao i odlični Zaniolo, ali golman Đenove Radu odlično reaguje i gosti dobijaju samo korner.

Ipak domaći ne odustaju, Đenovljani slave Romera, štoper domaćih postiže gol za 1:1 u 91. minutu posle kornera.

Mogao je "Luđi Feraris" da eksplodira u završnici meča da je Sarabija
iskoristio penal i potpuno preokrenuo meč u 95. minutu!

Roma ostaje u trci za Ligu šampiona ali u sledećem kolu će imati težak posao protiv Juventusa dok će Atalanta dočekati upravo Đenovu.

Kolarov je odigrao ceo meč za goste, Radovanović takođe za Đenovu svih 95 minuta meča.

Lazović i Lakićević presedeli ceo meč na klupi domaćih.