Vulićev Krotone glatko poražen u Đenovi, Sampdorija slavi raspucanog Kvaljarelu!

subota 19.12.2020.
19:55

Iskusni napadač vešto iskoristio pola sata na terenu.

EPA-EFE/SIMONE ARVEDA

Fudbaleri Sampdorije opravdali su ulogu favorita protiv poslednjeplasiranog Krotonea i rutinski slavili sa 3:1 na svom "Luidži Ferarisu" u meču 13. kola Serije A.

Ekipa Klaudija Ranijerija je dočekala ovaj meč sa imperativom pobede nakon dva poraza pa je krenula silovito postigavši dva gola u prvom poluvremenu.

Najzaslužniji za to bio je češki vezista Jakub Jankto, koji je najpre u
26. minutu uposlio Mikela Damsgarda, a zatim se i sam upisao u strelce u 36. minutu.

Tračak neizvesnosti za tim Miloša Vulića, koji je dobio šansu u drugom poluvremenu, da je Simi pogotkom sa penala u prvom minutu nadoknade vremena.

U nastavku igre Ranijeri je iskusno osetio da mu je u igru potreban Fabio Kvaljareala pa ga je poslao na teren u 61. minutu.

Samo četiri minuta kasnije iskusni italijanski napadač je rešio pitanje pobedinika udarcem glavom, a lopta je posle nespretne reakcije golmana završila u mreži.

Isti fudbaler je u prvom minutu nadoknade postigao još jedan gol za sada već ubedljivu pobedu domaćeg tima.

Možda bi meč dobio bio neizvesniji da gosti nisu propustili izglednu priliku u 71. minutu kojoj je kumovala i sjajna odbrana golmana Sampdorije.

Sampdorija se ovom pobedom učvrstila na 10. mestu, dok je Krotone posle 13 utakmica ostao na samo jednom trijumfu.