Zamirisalo na senzaciju, neubedljivi Bajern u polufinalu!

sreda 13.04.2016.
22:35

Ekipa Bajerna je protiv Benfike ukupnim rezultatom 3:2 prošla dalje, iako je strepeo u jednom trenutku. Igrao i Luka Jović.

Beta/AP Photo/Armando Franca

Neverovatna atmosfera danas na stadionu Benfike u Lisabonu, na čuvenom "La Lužu", domaći navijači, ali i igrači su se nadali prolasku u polufinale za šta je bilo potrebno da ne prime gol, pošto je skoro nemoguće Bajernu postići 3 gola.

U prvom meču su izgubili sa 1:0, a u drugi su krenuli odlično, nakon početnog opipavanja snaga stigli su u 27. minutu do prednosti od 1:0 golom Raula Himeneza.

Bila je to velika greška Manuela Nojera koji nije u najboljoj formi, poleteo je u prazno nakon centaršuta koji je uputio Eliseu, lopta je pala na glavu Himenezu koji dovodi Benfiku do izjednačenja u ukupnom rezultatu, odnosno do vođstva na ovoj utakmici - 1:0!

U transu su bili navijači Benfike, rekli bismo da su tada "Orlovi" propustili šansu utakmice, mogli su da postignu gol kojim bi dosta toga stavili na svoju stranu u ovom duelu.

Po desnoj strani je tekla akcija Benfike, lopta je ubačena u kazneni prostor, i kada se mislilo da će Kimih izbiti loptu van, on nije uspeo ni da je dohvati, došla je do Himeneza koji je loše šutirao, pravo u golmana Nojera.

benfika Himenez

Od tada Bajern konsoliduje redove, a u 38. minutu stižu do izjednjačenja. Lopta je stigla do Artura Vidala nakon što je golman Benfike napustio svoju gol-liniju, Čileanac je uputio oštar šut ka golu - 1:1.

Navijači Bajerna su konačno mogli da odahnu, igra njihovih ljubimaca nije bila na nivou na koji su navikli, ali su imali sjajan rezultat jer Benfika je u tom trenutku morala da postigne 2 gola, a da ne primi niti jedan.

Početkom drugog poluvremena Bajern stiže do 2:1. Bio je to korner sa leve strane napada, nebeski je skočio sjajni Martinez, dodao je loptu do Tomasa Milera koji lagano pogađa za 2:1.

Pored činjenice da su im bila potrebna još tri gola, fudbaleri Benfike se nisu predavali, stigli su do gola nakon par šansi koje su imali igrači Bajerna.

Igrao se 76. minut, bio je to slobodan udarac sa 20-25 metara, a Taliska je uzeo stvar u svoje ruke. Fantastično je šutirao, izjednačio je rezultat na 2:2, još jedan gol Benfike bi u tom trenutku uneo dosta neizvesnosti.

Ipak, to se nije desilo ni do 80. ni do 90. minuta, rezultat je ostao nepromenjen, Bajern je uz ukupan rezultat od 3:2 prošao dalje.

Inače, igrao je i Luka Jović u poslednjih nekoliko minuta, ovo je bio njegov prvi nastup u dresu Benfike u Ligi šampiona. Imao je jednu šansu u poslednje minutu nadoknade kada je šutirao u golmana Nojera nakon što je sjajno primio loptu.