Zenit slavio i skočio na treće mesto

subota 14.04.2018.
17:27

Fudbaleri Zenita iz Sankt Petersburga oporavili su se od poraza u minulom kolu, pa su danas slavili na svom terenu.

EPA-EFE/EPA/ANATOLY MALTSEV

U okviru 26. kola ruske Premijer lige, Zenit je na "Petrovskom" slavio protiv Anžija sa 1:0 (1:0).

Gol odluke postignut je u 36. minutu, strelac je bio Argentinac Druisi nakon kornera Erohina sa desne strane.

Zenit je dominirao u prvih 45 minuta, dozvolili su rivalu samo jedna šut, imali su i daleko veći posed, ali su to uspeli da materijalizuju samo jednom.

Anži je bio daleko bolji u nastavku, bili su gotovo izjednačeni sa favorizovanim rivalom, ali je Zenit uspeo da sačuva minimalnu prednost i upiše vrednu pobedu.

Branislav Ivanović je još jednom proveo svih 90 minuta na terenu u dresu Zenita.

Ekipa Roberta Manćinija tako je skočila na treće mesto na tabeli, titula je daleko, pa im prostaje da se bore za mesta koja vode u Ligu šampiona. Tu će imati jako težak zadatak, aktuelni prvak Spartak je drugi sa pet bodova više, Lokomotiva im beži deset na čelu tabele, a četvrtoplasirani CSKA ima bod manje, ali i utakmicu manje. Krasnodar peti sa istim brojem bodova kao "Armejci", ali sa istim brojem utakmica kao Zenit.

Kompletno stanje na tabeli pogledajte u nastavku.