Žile overio pobedu Benfike!

Autor: Boban Filipović
subota 10.02.2018.
23:39

'Orlovi' su večeras slavili na gostovanju, a Andrija Živković je postigao svoj prvenac u 2018. godini.

EPA/MIGUEL A. LOPES

Najveći portualski klub je na utakmici oidgranoj u sklopu 22. kolu Primeire osvojio sva tri boda na gostovanju kod Portimonensea.

Franko Servi je doveo Benfiku u rano vođstvo snažnim udarcem u bliži ugao iskosa sa leve strane, to je bio jedini gol u prvom poluvremenu, a minimalna prednost gostiju iz prestonice je bila na snazi do sredine drugog poluvremena, kada je Masedo porvnao na 1:1.

Međutim, nade domaćina da mogu da otkinu bod 'orlovima' značajno je umanjio Servi. Argentinac je u 77. minutu postigao svoj drugi gol na utakmici, dokorski je izveo slobodnjak.

Sve dileme otklonio je Andrija Živković u sudijskoj nadokanadi i postavio konačnih 1:3.

Benfika je ovom pobedom izbila na prvo mesto na tabeli, ima dva boda više od drugoplasiranog Porta, ali 'zmajevi' imaju i dve utakmice manje.